Kedves Olvasók,

A láthatatlan energia-rendszerünk újabb központjához érkeztünk önismereti utunkon, a harmadik, napfonat energiaközponthoz, szanszkritül manipúra csakrához. A manipúra szó jelentése: a drágakövek városa. Mielőtt belemerülnénk a részletekbe, egy kis ismétlés arról, hogy mik is azok az energiaközpontok, energiacsatornák. (Részletesen a korábbi cikkben olvasható)

Testünket, mintegy 72 000 energiacsatorna, azaz nádi hálózza be. Ebből mindössze 3 fő energiacsatornánk, energiavezetékünk van, ezeknek a találkozásánál van a testünkben a 6 fő energiaközpont, a hetedik, a fejtetőn található. Van több mellék energiaközpont a testünkben, erről majd a későbbiekben írok részletesen, mert a mostani cikkben az erőközpontunkról írok, mely a köldök területén, felette 2 ujjnyira található.

Harmonikusan működésekor tudunk önzetlenül, elvárások nélkül cselekedni és jótékonykodni. Ezt nevezik önzetlen cselekedetnek, azaz karma jógának, amikor nincs elvárás, pusztán azért adok vagy teszek valamit, mert jól esik, nem azért, hogy megjutalmazzanak vagy megdicsérjenek érte. Itt, most, egy pillanatra kérlek szépen gondold végig Kedves Olvasó, hogy Te szoktál-e bármit érdek nélkül tenni másokért, magadért, csakis azért, mert jól esik, és nem az egódat növeszted?

Diszharmonikus működés esetén a következő érzések, testi és mentális tünetek tapasztalhatók:

táplálkozási zavarok

gyomorfekély

emésztési zavarok

a tápanyagok nem tudnak megfelelően felszívódni

hasnyálmirigy elégtelenség – hasnyálmirigy gyulladás

epekő

májproblémák – méregtelenítési zavarok

sclerózis multiplex

krónikus szorongás és ebből fakadó álmatlanság

önbizalomhiány és az abból fakadó gőgös önteltség

bármi áron elismertségre törekvő, másikon átgázoló, törtető 

Hogyan is kapcsolódnak ezek a tünetek a napfonat csakrához?

Mint fentebb írtam, a napfonat csakra helye a köldök területe, és felette 2 ujjnyira található így, az itt található szervek, mirigyek működésére van hatással. Tehát, ha lelkileg bármiféle folyamatos szorongás, önbizalom hány illetve az abból fakadó gőgös önteltség van jelen az életemben, illetve van valami olyan élethelyzet amit nem tudok megemészteni, akkor a fent említett fizikai betegségtünetek jelennek meg.

Hogy mit tehetünk azért, hogy testünk-lelkünk harmonikusan működjön? 

Legyünk tudatosak abban, hogy a gyógyszerek a tüneteket nyomják el, és abban is, hogy a természetben minden gyógyír megtalálható erre, de a legfontosabb mindig, hogy a tünetek gyökérokát kell megtalálnunk, azaz a lelki eredetét. Pl.: hogyan erősíthetném az egészséges önbizalmamat, hogyan tudnék büszke lenni arra, aki én vagyok, és arra amit teszek? hogyan tudnám értékelni, értékessé tenni önmagamat önmagam számára? tudok magamnak „ÉNIDŐT” adni, amikor magammal foglalkozok – nem más foglalkozik velem, hanem én teszem meg magamért?

LEGYÜNK TUDATOSAK abban is, hogy célirányos testmozgással, például jógával és annak teljes eszköztárával, mint az ászanázás (jógapózok gyakorlása), a helyes relaxáció, a meditáció, a helyes táplálkozás, és a légző gyakorlatok segítik a csakrák harmonikus működését. Én napi szinten, tudatosan használok gyógyító, magas rezgésű ásványokat is az energiaközpontjaim harmonikus működéséhez:

citrin: magabiztosság, erő, bizalom, bőség (pénztárcába egy kicsit betenni, vonzza a pént!!)

zafír: lecsendesíti a dühöt, a belső tüzet

tigrisszem: védelem (talizmánként), kitartást és erőt ad, harmonizál

narancskalcit: nyugtat, erősít, a porckorongot is erősíti, ezáltal a tartást is erősíti

Én tudatosan használom a csakraharmonizáló gyógyteákat, virágeszenciákat is, abban a pillanatban, amikor érzékelem, hogy kibillenés van bármelyik energiaközpontom működésében. Tapasztalataim azt mutatják, hogy az is sokat segít, ha havonta legalább egyszer, egy kellemes pihentető csakrameditáción tudsz részt venni, azonban, ha ezt hetente vagy naponta teszed, az még csodásabb élményeket, és intenzívebb gyógyulási folyamatokat biztosít, és mentálisan kiegyensúlyozottá tesz. Túladagolni nem lehet!  Amennyiben úgy érzed, hogy szeretnéd kipróbálni az online, vagy személyes csakrameditációimat, illetve a fizikai tüneteid gyökérokait feltáró egyéni, holisztikus szemléletű életvezetési tanácsaimat, a NŐI KLUB tagságival további kedvezményben részesülsz, keress bátran, én feltétlen szeretettel fogadlak!

Köszönöm szépen megtisztelő fegyelmet!

Marosán Angelika
Spirituális tanító
eletvezetes.angi@gmail.com
+36 20 381 4247
Facebook
www.marosanangelika.hu